KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17471009

nr 1747 1009

Julius Friedlaender

(1810-1861), Danmark

Oljemålning, Monogramsignerad JF, daterad 1857, interiör. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 79x90

Kondition: mindre färgbortfall

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:45:59

3/12 12:35:37 1      Vinnande bud